O pořadu

Fakta

NÁMĚT POŘADU VZNIKL JAKO REAKCE NA DÍRU NA TELEVIZNÍM TRHU, KDE V SOUČASNOSTI NEEXISTUJE ŽÁDNÝ PROGRAM S INVESTIČNÍ TÉMATIKOU, KTERÝ BY BYL ZÁBAVNÝ A NEUPLATŇOVAL ELITÁŘSKY PŘÍSTUP. POTŘEBA TAKOVÉHO POŘADU JE O TO VĚTŠÍ, ŽE SE V ČESKÉ REPUBLICE NEUSTÁLE ODKLÁDÁ ŘEŠENÍ PENZIJNÍ REFORMY A LIDÉ MUSEJÍ HLEDAT ALTERNATIVY ZABEZPEČENÍ NA STÁŘÍ. VÝRAZNÝ VLIV MÁ I HOSPODÁŘSKÁ KRIZE, KTERÁ OTŘÁSLA S DŮVĚROU V BANKY. LIDÉ HLEDAJÍ NOVÉ EFEKTIVNÍ ZPŮSOBY ZHODNOCENÍ PENĚZ.

Cíle pořadu

 • Překonat názor, že je investování vyhrazeno úzké skupině bohatých a finančně vzdělaných lidí.
 • Přimět lidi změnit uvažování o tom, co mohou dělat se svými penězi.
 • Inspirovat lidi k hledání dalších informací o investování.

Struktura pořadu

 • HLAVNÍ INVESTIČNÍ TÉMA: EDUKATIVNĚ ZAMĚŘENÉ VE STYLU „HOW TO…“:
 • DRUHÉ TÉMA: CÍLENO NA AKTUÁLNÍ INVESTIČNÍ TÉMATA SE SPOTŘEBITELSKÝM PŘESAHEM
 • SEZNAMTE SE S INVESTOREM: ROZHOVORY S LIDMI, KTEŘÍ PŘÍMO NEBO NEPŘÍMO INVESTUJÍ, A JSOU PRO DIVÁKY ZAJÍMAVÍ – SPORTOVCI, CELEBRITY, TOP MANAŽEŘI
 • INVESTIČNÍ ZÁBLESKY: TIPY A INVESTIČNÍ DOPORUČENÍ MODERÁTORA  A DOTAZY DIVÁKŮ POSTOVANÉ NA FACEBOOKU NEBO POSLANÉ E-MAILEM.
 • GRAFY NELŽOU: NETRADIČNÍ ROZBOR BURZOVNÍCH GRAFŮ, NA NICHŽ MODERÁTOR PREZENTUJE ZAJÍMAVÉ INVESTIČNÍ PŘÍLEŽITOSTI, NEBO NAOPAK VARUJE PŘED ŠPATNOU INVESTICÍ.

Popis dílů – I. série:

 1. Investování pro začátečníky — Růst cen benzínu
 2. Obchodování na burze — Růst cen elektrické energie
 3. Individuální investování  „daytradeři“ — Strašák jménem inflace
 4. Investiční a finanční poradenství — Vývoj české koruny
 5. Podílové fondy — Gambling vs. investování
 6. Investiční portfolio – Alternativní investice — Forex
 7. Investice do akcií – Alternativní investice — umění
 8. Opakování je matka moudrosti – shrnutí dílů 1. až 5.
 9. Alternativní investice — auta
 10. Investice na peněžním trhu – realitní investice
 11. Komodity při investování — Alternativní investice — víno
 12. Finanční a investiční vzdělávání — shrnutí dílů 6. až 11.

1 komentář

 1. Dobrý den, včera jsem náhodou viděla Vás pořad. Škoda, že zahájení jeho vysílání nebyla věnována větší reklama. Je pěkný, srozumitelný. Chci se zeptat. Podepsala jsem přihlášku na základní školení firmy ZFPakademie – chtěla jsem mít trošku přehled a udělat si případně pořádek doma v pojistkách, nic víc. Zpětně z toho nemám dobrý pocit – dost umocněný názory lidí z internetu. Mám strach, že se zapletu do kolotoče otravných lidí, kteří nedají pokoj. Vedoucí obchodní sítě se už nám chystal „radit“ i ohledně firemního účetnictví a chtěl i kontakty na obchodní partnery. Zálohu 2600 raději oželím a budu brát jako poučení do budoucna. Jaké názory jsou v odborných kruzích na praktiky této firmy? Omlouvám se za dotaz „mimo mísu“, ale nezaujatý názor mi pomůže. Přeji pěkný den. Děkuji Libuše Hráčková
  P.s.: Srdečně zdravím Dianu. Poslouchám Vás s Mikešem denně v rádiu. Můj původní pojem, že jsi úplně pi…á, beru zpět a velmi se omlouvám. Bezprostřední, srdečná. Zůstaň svá. Držím pěsti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *